Martin Musil – 7.kolo

Martin Musil – Odehráli jsme asi dvě nejhorší utkání za sezónu, chyběla kompaktnost celého týmu, přechod z obranné do útočné části a ze zvyku co nejvíce roztahovat hru jsme byli od sebe hrozně daleko a poté protihráči snadno přecházeli přes střední pásmo. Především ve druhém zápase se ukázalo, že musíme zapracovat na kvalitnějším napadání obránců a nedat jim prostor pro konstruktivní založení útoku.

1) Zatím máme „pouze“ dvě prohrané utkání za sezónu, mění to něco?

• Nejde o to, jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme. Musíme se dívat na náš výkon po kvalitativní stránce, která bohužel od nás vidět nebyla. Už poslední zápas v šestém kole pro nás měl být vztyčený ukazovák, kdy jsme po druhé třetině prohrávali 3:4. Možná jsme takový kopanec přesně potřebovali, abychom zas pořádně ožili a uvědomili si, že soupeři se sami neporazí.

2) Na čem je potřeba nejvíce zapracovat?

• Každý soupeř je jiný a taky po každém zápase se ukazují jiné nedostatky. Pokud vynechám fakt, že jsme byli od začátku prvního zápasu jak opaření, což se prostě nesmí stát, tak z mé strany vidím několik činností, na které bychom se měli zaměřit. Měli bychom být lepší v napadání, dostat soupeře pod tlak, aby ztratil míček, když je to potřeba, což za stavu 0:3 určitě bylo. Získat přehled na hřišti, vědět kdo kde stojí, abychom nevytvářeli zbytečně individuální chyby.

3) Proběhne nějaký „týmový“ rozbor sobotních utkání?

• Mámě to v plánu. Před nadcházejícím tréninkem si sedneme a projdeme si jednotlivé nedostatky, které jsme postřehli z minulého dvojzápasu a budeme si ukazovat, jak bychom to příště měli udělat lépe. Věřím, že takové rozbory už budou následovat po každém kole. Je škoda, že nás to napadlo až potom, co jsme prohráli, ale na druhou stranu takový nápad neměl jen jeden hráč a to ukazuje, že náš tým to nechce nechat jen tak a chce i z toho nejhoršího vytěžit maximum.

4) Budou v týmu podat nějaké tresty?

• Nebudou, naopak si dáme na spravení nálady pořádný dril, ať z toho florbalu máme zase radost.