Jan Urban – Vosy

Po utkání s „Vosy Praha“ přinášíme rozhovor s Janem Urbanem, který nám odpověděl na pár otázek…

1) Nejprve se tě zeptám, jak hodnotíš zápas s „Vosama“?

• Hodnotím ho jako neúspěšné, přijeli jsme si sem pro nějaké body a nakonec odjíždíme s prázdnou a s výkonem, na který se nedalo ani dívat.

2) Ze začátku jsme dostali tři rychlé góly, co bylo špatně?

• Špatně toho bylo spoustu. My jakoby jsme nebyli na hřišti a zůstali jsme někde na půl cesty do Prahy, bylo to nemastný, neslaný bez pohybu. „Vosy“ byli mladí kluci plný elánu a energie, my jakoby jsme byli uspokojení výhrami z posledních kol a mysleli si, že ty týmy se porazí sami, byli jsme bez pohybu a nápad.

3) Pro nás se sedmé kolo vůbec nevydařilo, zapisujeme si první prohry sezóny, jaké ponaučení si z těchto utkání bereme?

• Určitě se musíme vyvarovat individuálních chyb, zapracovat na rozehrávce a hlavně sklidit hru, když je potřeba. Musíme se naučit hrát pod tlakem, soupeři nás často presovali v obraném pásmu a nedokázali jsme se z toho vymanit a pak z toho pramenili naše chyby, které soupeři trestali.

4) V obou utkáních si nastoupil jako středový útočník („Centr“), zastupoval si Milana Ježka, jak ti sedl tento post?

• Když se podívám na jiný zápasy co jsme hráli tak u soupeře střed vůbec nefungoval. Poděbrady a „Vosy“ florbalu rozumí a ví jak se má hrát, tudíž to pro mě bylo dost těžký, kór když mi furt někdo dýchal na záda (smích) jsem zvyklí na dost prostoru a času ve hře, ale tyhle zápasy mi vůbec nevyšli. Nedostal jsem se skoro k ničemu. Snad se zadaří příště.