O nás

Začínali jsme jako skupina lidí, kteří se scházeli od roku 2011, aby se odreagovali jednou týdně od školy a takhle nám to vydrželo zhruba dva roky.

Poté jsme se rozhodli zúčastnit nejbližších florbalových turnajů a začali objíždět Gladiator Cup (Kolín) a Jarda Cup (Kutná Hora). Ačkoliv jsme žádné skvělé výsledky nedokázali udělat, tak se nám zalíbily natolik, že jsme chtěli obrážet i další turnaje a uspořádat vlastní. Bohužel další turnaje jsme v okolí nezjistili a s pořádáním vlastního turnaje jsme zůstali jenom u slov.

První rozlučka

První rozlučka

Hybnou silou se stala až nabídka od spolku Sport Kolín, zda bychom se k nim nepřidali jako oddíl florbalu. Tím se pohnuly ledy a byli jsme „dokopáni“ k tomu, abychom uspořádali náš první turnaj. Se zkušenostmi nabraných z navštívených turnajů a předsedou spolku Josefem Musilem, který má zkušenosti s pořadatelskou činností více než 30 let, jsme uspořádali „Bios Cup 2015“. Mezitím jsme dostali od spolku naši první gólmanskou výstroj, rozlišováky a první dresy (viz. foto dole), ke kterým jsme si vymysleli jak název Pátečníci (tímto děkujeme našemu bývalému členovi Davidu Hausmannovi, který název navrhnul), tak všeříkající logo s kalendářem, florbalovou holí a míčkem, které ztvárnil především Filip Dyrčík.

Po vstoupení do spolku jsme se začali účastnit společných akcí, jako například rozlučka, stavba pétanquového hřiště a nyní plánujeme společné letní soustředění. Na prvním uspořádaném turnaji jsme vytvořili dva rovnocenné týmy, které nakonec po posledním zápase skončili na hezkém čtvrtém a pátém místě (sice z pěti týmů, ale rozhodl o tom až poslední zápas, jinak bychom skončili na druhém a čtvrtém místě).

První triko-dresy

První triko-dresy

Turnaje nás nadchli natolik, že jsme začali jezdit i na vzdálenější turnaje a prvním pěkným výsledkem bylo krásné třetí místo, které jsme si odvezli z Hořic se vzpomínkou na nejlepšího gólmana turnaje (který mimochodem dostal snad nejvíc branek na turnaji). Další hezké umístění následovalo krátce potom z Berouna, kde jsme získali pohár za druhé místo z Berouna, tehdy jelo narvané jedno auto bez gólmana.

Zkrátka začalo se nám dařit a chtěli jsme hru pozvednout na vyšší úroveň. Proto přišla změna. Z hracích pátků se stávaly na půl hrací, na půl tréninkový. Po čase jsme se se spolkem dohodli na dalším tréninkovém dni v týdnu. Dostali jsme od spolku další gólmanskou výstroj a obráželi víc a víc turnajů. Za doposud naším nejvzdálenějším turnajem jsme cestovali až do Ostravy (2016). Na podzim v roce 2016 jsme se dohodli na každotýdenním přátelském utkání s kolínskými Gladiátory.

Nám to ale pořád nestačilo, chtěli jsme víc hrát a začali jsme pošilhávat po oficiální soutěži. Náklady soutěže a členská základna nás dlouho nechávala nerozhodnými. Nakonec, i přes některé nesouhlasy uvnitř týmu, jsme se pod záštitou spolku, bez kterého bychom to finančně jen tak nezvládli, jsme se přihlásili. Po tomto rozhodnutí jsme si stanovili trenéra z našich řad Lukáše Svobodu a začali jsme se usilovně připravovat na první soutěžní sezónu. Krátce na to jsme uspořádali náš první oddílový kemp ve Zbraslavicích, kde nám zajistil výborné podmínky nejen k trénování ale i pro stmelení týmu Martin Slavík. Pro vstup do nové soutěže nám člen týmu Ondra Čada vypracoval nové dresy a nové logo.

S CUP - 2. a 3. místo

S CUP – 2. a 3. místo

Po letní přípravě zakončené turnajem v Ostravě (5. – 8. místo z 12 týmů), jsme rozšířili florbal na tři dny v týdnu a k tomu dostali od spolku novou časomíru s rozlišováky.

S těmito podmínkami jsme vstoupili do oficiální soutěže se smělým cílem postoupit výš. Jestli se nám tento úspěch podaří bude už za nedlouho jasné. Nicméně jdeme postupu vstříc a jako tým věříme, že se nám to povede.