PRVNÍ KOLO: KYJE & HORNETS [B-TÝM]

Ach… ty problémy.

Po několika měsících máme zpátky soutěžní zápasy – což je přeci mnohem lepší jak letní příprava, která proběhnout musí, ale nikdo jí nemá rád. Většina členů týmu je již od pěti hodin na nohou a i přes velikou nechuť k vstávání jsme nabitý touhou zvítězit. No a povězme si, není úžasné hrát první zápas v osm hodin, když to máš z Kolína devadesát kilometrů? – Bájo!

Obvyklý sraz před BIOSkou je naplánovaný na 6:10 – ale i tak se najdou jedinci, kterým nezvoní budík, viď Sépiáku? – No což, ani tento problém nám nezabránil odjet, a tak se tedy čtyři auta ženou do Černošic! – Tentokrát nemůžeme napsat, že bychom cestu zvládli bez problému, posádka s trenérem se zdržela v „úžasných“ uzavírkách a na zápas dojíždí zhruba deset minut před zahájením.

Všechno nakonec dopadlo dobře a nám nebránilo nic k vstupu do utkání. K „Béčku“ se připojili i dva hráči z A-Týmu – tím prvním byl útočník Milo, druhým obránce Urban. V sestavě se premiérově představil i Vrána, který přišel hostovat z Kutné Hory – dále do utkání nastoupili nováčci Toth, Andraštík a Herman a po dvou letech se oficiálně přesunul z brány do obranných řad Lukáš Spal.

Soupiska B-Týmu (zde)

BOJUJEME O PRVNÍ BODY!

Soupeř byl pro nás velkou neznámou, ani jednou za dva roky jsme je nepotkali a tak jsme museli být obezřetný.TJ Kyje se rychle představili a již ze začátku naznačili, že nebudou příjemným soupeřem a určitě se sami neporazí. Což potvrdili v čase 3:40 – kdy se dostali do vedení. O necelé dvě minuty později zaváhala naše obranná dvojice a propadla, potenciálnímu gólu zabránil Jan Urban, který soupeři znemožnil vystřelit za cenu faulu, a tak si dvě minuty poseděl za mantinely. Naštěstí i v oslabení jsme dokázali udeřit a po nekompromisní střele Mila se znovu dostáváme do nerozhodného stavu. – Ke konci první třetiny, přesněji v čase 11:11 se ujímáme vedení 2:1 – znovu po trefě Mila.

Druhá třetina určitě nepatřila mezi ty „florbalové“, hra se přelévala z jedné strany na druhou a zároveň jsme viděli spoustu nepřesnosti z obou stran. Oba celky dokázali zahrozit, ale na obou stranách chybělo štěstí v koncovce, které se až ke konci druhé třetiny přiklonilo právě na stranu soupeře, který vyrovnává na 2:2 – a tak jdeme do třetí části za nerozhodnutého stavu.

Do poslední části zápasu jsme vstoupili lépe, zhruba tři minuty od zahájení se ujímáme vedení – Filip Andrašík, právě ten mění stav utkání jeho premiérovou trefou v našem dresu a takovou radost jsme tu dlouho neviděli. Soupeř dokázal ovšem rychle odpovědět, světelná tabule hlásí skóre 3:3 – ale ani my jsme dlouho neotálel, a tak se tedy po střele Mila se znovu ujímáme vedení. Do konce třetiny jsme se dočkali několik vyloučení, dvou na straně soupeře, zároveň si dvě minut připsal i náš tým. Na konečných 5:3 upravil dvě minuty před koncem, znovu Milo.

Soupiska proti TJ Kyje – Kecl – Urban, Spal, Čada, Vrána – Milo, Koubský, Andrašík, Pešava, Toth, Herman, Rozsyno, Sýkora

NEDŮRAZ, TEN NÁS TRÁPÍ

Do utkání jsme vstoupili na výbornou, po trefě Koubského jsme se ujali vedení. Bohužel jsme ve stejném tempu nedokázali pokračovat a společně s tím jsme se začali dopouštět dalších chyb, soupeř toho využil a během pěti minut dokázal naklonit skóre na svojí stranu. Po zbytek třetiny byli Hornets aktivnější, trápil nás nedůraz a slabá efektivita v zakončení. Vstup do další části zápasu se nám znovu povedl a po trefě Urbana vyrovnáváme utkání. Ale písnička se opakovala, znovu stejné chyby a i tentokrát toho pražský celek využil. Ke konci třetiny jsme soupeři nabídli trestné střílení, nabídku odmítl, a tak se skóre nemění.

Do třetí třetiny jdeme s jasným cílem, vyrovnat a uhrát nějaké body. A i když se dokážeme dostávat do šancí, tak se zakončením to bylo stále slabé – většina střel šla za mantinel, nebo úplně mimo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ze hry měl více soupeř. Pražský celek se několikrát dokázal držet v útočném pásmu a točit naší obranou, jako na kolotoči a i se špetkou štěstí se mu nedokázalo naší „zeď“ prorazit.

Až v čase 29:31 soupeř prolomil svojí „smůlu“ a jde do dvoubrankového vedení. Odpověď přišla rychle a i tentokrát je to Milo co rozvlnil soupeřovu síť. Můžeme říct že nás branka nakopla a soupeře jsme začali částmi přehrávat, zakončení bylo ovšem katastrofální. Tuhle skutečnost změnil až v 33’ minutě Milo, který svojí dělovkou vyrovnal zápas. Po zbytek utkání nás soupeř zavřel v obranném pásmu a znovu začal kolotoč, kterému jsme horko-těžko odolávali. Ke konci utkání se pražský celek, po nedůrazu našich obránců, znovu ujímá vedení, které si již udržel.

PREMIÉRA ZA TŘI BODY

Premiéra „Béčka“ se odehrála v Černošicích, můžeme si říci že byla úspěšná. – Nikdo z nás nečekal že bychom utkání vyhrávali dvoucifernými výsledky, a tak je pro nás i výhra 5:3 potěšením. Pár jedinců z týmu zažilo taktéž premiéru v našem dresu a vůbec i s „florbalkou“ v soutěžním zápase a zvládli jí na výbornou. Všichni věříme, že příště to bude ještě o stupeň lepší.