DESÁTÉ KOLO: DERBY & VOKURKY

PŘEDPOSLEDNÍ KOLO

Sezóna se pomalu chýlí ke konci a nám zbývají poslední dvě kola a právě desáté kolo může rozhodnout o pokračování v soutěži, tedy o pomyšlení na postup. V dnešním kole se utkáme s prvním týmem tabulky a to Snipers Poděbrady, kteří si drží náskok čtyř bodů a pomýšlí na mistrovský titul a postup do vyšší soutěže. Dalším soupeřem budou Vokurky, poslední vzájemné střetnutí dopadlo lépe pro nás a do Kolína jsme si po výsledku 2:1 odvezli tři body.

Tabulka je nelítostná a matematika jasná. Na Poděbrady nám scházejí čtyři body a týmy pod námi nám dýchají na záda s jednobodovou ztrátou, případné prohry by znamenaly pád tabulkou a ztráty šance na postup. Všichni si moc dobře uvědomujeme co je ve hře a s patřičným odhodláním, nadšením a vůlí vyhrát odjíždíme do Neveklova.

DERBY ANEB BITVA O LABE

Do Neveklova přijíždíme s patřičným náskokem, abychom stihnuli shlédnout zápas našeho soupeře, který se momentálně rve o body s B.U.H Praha „B“ – v momentě našeho příjezdu Poděbrady prohrávaly 1:3 – což nám jasně hrálo do karet. I jako „nestranný“ divák cítíte jasnou nervozitu ze stranu Snipers a zároveň napjatost mezi oběma celky, čemuž napovídalo časté vylučování na obou stranách, počet se zastavil na čísle sedm.

Za celou sezónu jsme neviděli pískat zápas slečnu, dneska to pro většinu z nás byla premiéra a nikdo jsme nevěděli co od toho čekat. Právě v zápase PoděbradPražským celkem jsme se poprvé přesvědčili o kvalitách této slečny. Denisa Pechánková, hráčka Bohemians Praha, která nyní hostuje v celku SK BIVOJ Litvínov, není žádné ořezávátko. V již zmíněném zápase ukázala, že si nenechá nic líbit a častým protestům ze strany Snipers pevně odolávala a nebála se poslat na trestnou lavici kohokoliv. Vyhrocený zápas byl tak ještě více napjatý a už jenom čekali, jak dopadne Středočeské DERBY.

Začátek utkání byl svižný, již minutu po zahájení se Petrnoušek po průniku přes Čadu, který ho nedokázal zastavit, řítil sám na brankaře. Naštěstí situaci nevyřešil dobře a i díky Spalovi bylo skóre stále nerozhodné. Následně přišlo vyloučení na straně hostů a během minuty přišlo další, početní výhoda proti třem hráčům Snipers nevypadala vůbec dobře, nedokázali jsme jí využít a hned po vypršení trestu Petrnouška inkasujeme. Po pár minutách se po trefě Mila vracíme do hry, tohle nám nevydrželo příliš dlouho, a tak ke konci třetiny znovu inkasujeme a do další třetiny jde soupeř s nejtěsnějším možným vedením.

Další část utkání se přelévala ze strany na stranu, oba týmy měli možnost vstřelit gól, ale ani jednomu se to nepovedlo. Časté přerušování ze strany rozhodčích nepomáhal ani jednomu celku a ne-jen jednou se stalo, že jsme kroutili hlavou na verdiktem rozhodčích. Vše vypěnilo v čase 21:00 – kdy hráč Snipers s číslem 23 – znovu „zahulákal“ přes celou halu a projevil nespokojenost s rozhodčím, tuhle situaci i hráče znovu řešila paní rozhodčí a i tentokrát měla chladnou hlavu a hráče pouze napomenula. Ke konci třetiny soupeř registruje vyloučení, které se přesouvá do poslední části.

Početní výhodu nedokážeme využít a Petrnoušek posílá svůj tým do dvoubrankového vedení, poté co v oslabení dokázal překonat našeho brankaře. Kapitán týmu Musil znovu ukázal svojí roli v týmu a vsítil kontaktní gól. Na Musilův gól odpovídá v rámci sekund Schlossbauer a vrací Poděbradům dvoubrankové vedení.

Světelná tabule hlásí čas 30:23 a na trestnou lavici poprvé míří hráč z naší strany. Poděbrady nedokázali výhodu využít a tak se stav utkání nemění, při prvním přerušení bere trenér Miľo time-out a rozdává taktické pokyny pro zbytek utkání. Po vypršení time-outu se snažíme vyvinout tlak na soupeřovu branku, bohužel se nám to nedaří a místo toho inkasujeme a soupeř utíká do tříbrankového rozdílu, následuje time-out domácích. Hned co se míček objevil zpátky na hrací ploše se dokázal prosadit David Svoboda a snižuje na 5:3 – Ke konci třetiny jsme nedokázali více změnit, dvanáct vteřin před koncem soupeř upravuje na konečných 6:3.

Soupeři patří Gratulace a poděkování za pěkný zápas. Obě letošní DERBY putují do Poděbrad, všichni doufáme že i v další sezóně se potkáme a zabojujeme si spolu znovu!

Vokurky, třeba na kyselo

Od začátku jsme tušili, že to nebude nijak pěkné utkání a gólů bude málo. První minuty utkání to jasně potvrdily, malý poměr střel, časté přerušování hry a několik nesmyslných pádů na zem. První třetina nám krom jednoho vyloučení, kdy si Lukáš Svoboda odpykal dvouminutový trest za sekání, nic nenabídla.

Začátek druhé třetiny nesl podobný scénář, jako u té první. Šancí moc nebylo a místo toho jsme se v šestnácté minutě podívali znovu na trestnou lavici, tentokrát Lukáš Pěkný, paní rozhodčí rozhodla že se provinil hrubostí. Nad verdiktem jsme se pousmáli a nevěřícně kroutili hlavou, některým to vydrželo až do dnes, viď Ondro?  – Poté co Pěkný opustil trestnou lavici, začali jsme vyvíjet tlak na soupeře a snaha přinesla ovoce. V čase 21:26 se do vedení posílá Milo, chvíli po něm se trefil Lukáš Svoboda. – Vedení nám vydrželo až do třetí třetiny, kam jme si zároveň přenesli trest, který na konci druhé části zaznamenal druhý z bratrů Svobodů.

Úvodní minuty poslední části patřily Vokurkám, který na nás neustále vyvíjely tlak a my jsme se nemohli dostat z obraného pásma. Tlaku jsme se nedokázali ubránit a inkasujeme první gól v zápase. Chvíli poté znovu zvyšujeme na dvoubrankové vedení a znovu odoláváme tlaku Vokurek, který je obrovský. A i díky našemu brankaři Benešovi se nám podařilo udržet stav 3:1 a do Kolína si odvážíme tři body.

Na slovíčka s Davidem Svobodou

Předposlední kolo, které bylo úspěšné na 50% lze ohodnotit dvěma způsoby. Dobře a špatně. První zápas, derby s Poděbrady byl v mých očích poněkud ustrašený. Jako by jsme se báli hrát a hlavně střílet. Dostali jsme většinu gólů z vlastních chyb a byl to zase jeden z těch zápasů, kdy prostě nehrajeme svojí hru. Druhý, stejně důležitý zápas s Vokurkama byl o poznání lepší. Hlavně v tom ohledu, že jsme zvítězili. Měli jsme lepší pohyb, bojovali jsme o každý míček a díky tomu jsme dokázali urvat i 3 body, které nám dost pomohli k postupu. Ovšem ale rozhodne poslední kolo a je jen a jen v našich rukách, zda postoupíme. Já ale našemu týmu a postupu pevně věřím. A na závěr bych chtěl pogratulovat sousedům z Poděbrad, kteří už mají postup téměř jistý a snad bude náboj  derby zachován i v příští sezóně.