SEDMÉ & OSMÉ KOLO: FBC LYNX & ČVUT PRAHA

BUDE TO BOJ!

Nastává neděle a sní i další kolo, přesněji osmé. Do Prahy se potřebujeme dostat před devátou hodinou a z toho důvodu má ne-jeden z nás nařízený budík na šestou ranní. Po sedmém kole, kde jsme znovu zaváhali a díky dalším prohrám a ztraceným bodům se nacházíme ve středu tabulky. Pokud bychom podlehli i dnes a připsali si další prohry, tak by to znamenalo další pád tabulkou a s největší pravděpodobností i ztráta případného postupu. Do „Jedenáctky“ vyrážíme s výraznou změnou na postu „trenéra-zdravotníka“. Na lavičku se postaví zkušený Zdeněk Miľo.

ZPĚT K SEDMÉMU KOLU

Další zaváhání, další prohry, ztráta bodů. Tyhle tři body se v poslední době opakují až příliš často a příčin je několik. Pokud budeme chtít jít zase o stupeň výše, budeme muset přijít jak z toho vyváznout a zároveň se vrátit do starých kolejích. Více slov snad není ani třeba…

„Nejsme důsledný, nehlídáme si hráče, hrajeme více pro svůj vlastní prospěch, jak pro samotný tým. A ač to omíláme stále dokola, tak to nedokážeme napravit. Musíme přijít, jak z toho ven a znovu šlapat, jako tým.“

ZE ZÁPASU S LYNX SI ODNÁŠÍME TŘI BODY

Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, čemuž napovídalo i poslední vzájemné utkání. Oproti minulým utkáním, ale konečně přišla změna a to v nasazení, čemuž napovídal i vývoj utkání. V čase 1:12 – se ujímáme vedení, kdy po střele Mila míček skončil v síti. Rozhodčí ovšem gól připsal hráči Brümmerovi, a tak branka byla připsaná jako vlastní. Přes veškerý nátlak na branku soupeře se nám nedaří zvýšit, avšak ani soupeř se nedokáže dostat přes naší obranu, když se tomu stane tak soupeřovu šanci „zruší“ výborný Kecl. Ke konci třetiny upravuje skóre opět Milo a do druhé třetiny jdeme s náskokem dvou branek.

Na začátku druhé třetiny, přesněji šest vteřin po zapískání, soupeř snižuje na rozdíl jedné branky. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, znovu se jedná o gól v režii Mila! – Vedeme 3:1 a vypadá to na slibné utkání. V čase 13:29 si jde na trestnou lavici odpočinout mladší z bratrů Svobodů, který si nejspíše spletl florbal s hokejem a soupeřovi nadzvedl hokejku.

Oslabení jsme dokázali bez větších problémů ubránit a znovu začínáme vyvíjet tlak na soupeřovu branku. Minutu poté, co se Svobodovi „otevřeli vrátka“ od trestné lavice odčiňuje svůj trest a zvyšuje stav utkání na rozdíl tří branek. Chvíli na to jsme svědky HATTRICKU (17:07) v podaní Mila a vedeme již 5:1 – úchvatná podívaná! – V čase 18:26 vidíme další gól do branky soupeře, znovu je u míčku Milo, který je dnes zvlášť při chuti! – Tři minuty před koncem dokázal soupeř snížit na 6:2 – následně je Honza Marek vyloučen na dvě minuty za hru bez hokejky, přesilovou hru soupeře jsme zvládli a s rozdílem čtyř branek jdeme do třetí třetiny!

Hned na začátku třetiny je soupeř aktivnější a dává to jasně najevo a i přes veškerou snahu našeho skvělého brankaře Kecla snižuje na rozdíl dvou branek a na světelné tabuli tedy svítí skóre 6:4. – Minutu po posledním góle soupeře má na Honza Marek na holi trestné střílení, bohužel ho nedokázal proměnit, a tak se stav utkání nemění. A ač z toho gól nebyl, tak nemusíme smutnit, protože dvacet vteřin poté zvyšuje na 7:4 – kapitán Musil.

Další gól a znovu Milo, soupeři znovu utíkáme o tři branky a taktéž znovu začínáme řídit zápas my. Což potvrzuje znovu David Svoboda, který skóre upravuje na konečných 9:4 – do sirény se nic vážnějšího nestalo a tak z dnešního dne bereme první tři body.

ČVUT & DESET GÓLU!

Poslední vzájemné utkání s ČVUT nebylo nijak záživné, většina hry se odehrávala ve středním pásmě a zlehka na útočné půlce, či v našem obranném pásmu. Na konci třetí třetiny jsme viděli na obrovské tabuli stav 2:2 – a s vývojem utkání jsme nebyli vůbec spokojení. Právě i kvůli tomuhle zápasu chceme dnešní souboj vyhrát a do Kolína si odvést další tři body.

Do branky se opět postavil Kecl, dnes jako náš jediný brankař. Již ze začátku utkání se snažíme být aktivní na míčku a vyvíjet tlak na soupeře a to se nám relativně daří. V čase 2:42 – dává svojí čtvrtou branku v sezóně Lukáš Pěkný. V tlaku na soupeřovu branku nepolevujeme a i přes občasnou ztrátu míčku dokážeme po trefě Mila navýšit vedení na 2:0 – Po částečném „uvolnění“ a ztráty aktivity nás soupeř potrestal a snížil skóre na rozdíl jedné branky. Odpovědi jsme se dočkali během chvíle, dvoubrankové vedení nám opět zajištuje Milo. Pomalu, ale jistě jsme svědky přestřelky, minutu po Milově trefě vidíme další gól, tentokrát v naší síti a informační tabule hlásí skóre 2:3 – Dvacet vteřin na to jsme svědky další branky a dnes i dalšího HATTRICKU a znovu patří Milovi. Ke konci třetiny upravuje na 2:5 – Jan Marek, a tak jdeme do druhé třetiny s vedením o tři branky.

Druhá třetina nám sice tolik gólu nenabídla, ale i tak jsme měli o zábavu postaráno. Necelé dvě minuty po zahájení zvyšujeme naše vedení na rozdíl čtyř branek, znovu se trefuje Milo a připisuje si další body, všichni mu to přejeme a těšíme se na bohatou rozlučku. Dlouhou dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou, góly jsme ovšem neviděli ani na jedné straně. Pět minut před koncem druhé třetiny zaznamenáváme první vyloučení, trestnou lavici navštíví David Svoboda, rozhodčí ho posílá ven za nedovolené vrážení. Soupeř početní výhodu dokáže využít a snižuje na 3:6. S tím si nikdo neláme hlavu, obzvlášť Milan Ježek, který nám třicet vteřin po vhazování vrací čtyřbrankový únik. Pražský celek na Ježkovo snížení dokázal ještě rychle odpovědět a ke konci druhé třetiny upravuje stav na 4:6.

Ve třetí třetině rozhodovali detaily a přesilové hry v našem podaní. První soupeřovo vyloučení přišlo v čase 26:56, tzn. Dvě minuty po zahájení poslední části. Ještě než vše začalo si Zdeněk Miľo vybral taktické time-out. Podařilo se! – Využíváme první přesilovou hru po trefě Davida Svobody, znovu se ujímáme vysokého náskoku a taktéž začínáme vyvíjet obrovský tlak na soupeřovu branku. ČVUT si neví rady a tak jejich další hráč odchází na trestnou lavici. V půlce přesilové hry nás posílá ještě do většího brankového rozdílu Milo, který si dnes zapisuje již pátý gól. Ani na potřetí se soupeř nepoučil a znovu cestuje na trestnou lavici a i tentokrát dokážeme přesilovou hru využít, na konečný 4:10 upravuje kapitán týmu Musil.

BYL TO TÝMOVÝ VÝKON

Jsme rádi za to, jak to dnes dopadlo a taky za to, že si po dlouhé době odvážíme všech šest bodů. Do hry se nově podíval i David Pešava pro kterého to dnes byla premiéra v oficiální soutěži.Taky jsme konečně předvedli týmový výkon a na gólech měla zásluhu celá pětka, nikoliv jenom jedinci!