PÁTÉ KOLO: BLACK DRAGONS & PRAGUE TIGERS

NEJISTOTA NA HOLÍCH

Je to tady, nastala neděle a sní i poslední letošní kolo, které nás zavede do Pražských Dejvic. Právě díky pátému kolu jsme nucení vstávat nekřesťansky brzo. Letošní ročník uzavřeme dvojzápasem proti BLACK DRAGONS & PRAGUE TIGERS. A i tentokrát budeme mít co napravovat, protože i minulé kolo nebylo výsledkově úplně ideální a po dvou „ušmudlaných“ remízách jsme byli rádi za dva body (7:7 a 2:2). Začínáme ztrácet cenné body do tabulky a soupeři nám pomalu dýchají na záda, což v naší situaci není vůbec dobré.

Jíž čtvrté kolo jsme nebrali všech šest bodů, poprvé v letošním DERBY nás dokázal porazit soused z Poděbrad (1:3), následně jsme málem zaváhali i s LYNX, kterému jsme dovolili se dotáhnou nebezpečně blízko, nakonec jsme se ovšem dokázali „katastrofě“ vyhnout, můžeme děkovat jenom našemu gólmanovi.

Hlavy ovšem nemáme dole a věříme, že se „výsledkové“ prokletí zlomí a začneme znovu šlapat a fungovat na sto-procent. Nyní nás čeká „zimní pauza“ a po ní už nebude prostor k váhaní, musíme znovu začít sbírat cenné body do tabulky.

DEBAKL PRO BLACK DRAGONS

Zápas ve kterém jsme měli úkol splnit roli favorita a brát tři body. Jíž od začátku jsme nezaváhali a hned v první minutě se ujímáme vedení po trefě Musila. I nadále jsme na soupeře tlačili a k ničemu většímu jsme ho nepustili. V páté minutě jsme poprvé odcházeli na trestnou lavici, tentokrát „navrátilec“ Čada, který nejspíše špatně pochopil zadání trenéra a soupeře přehodil přes mantinel, jak pytel hrušek, dvě minuty za hrubost. Spoluhráči Čadu nenechali v průšvihu a oslabení ubránili bez problému, svojí zásluhu na tom měl i brankař Kecl. Třicet-jedna vteřin před sirénou jsme stihli zvýšit ještě na 2:0 -znovu se trefil Musil. Do druhé třetiny jdeme s náskokem dvou gólů.

Druhá třetina zahájena a i když jsme se po dlouhém tlaku na soupeře nedokázali prosadit, tak jsme jasně dominovali a soupeře skoro k ničemu nepustili.  Nakonec se nám podařilo soupeřova gólmana pokořit a po dělovce Mila vedeme jíž 0:3 – Báječný výkon! Minutu na to se do toho opřel David Koubský „Sépiák“, který se rozhodl, že si ten gól dá taky a po výborné trefě nás posílá do vedení 0:4 – Myslím si, že David místo radosti spíše projevil strach, když se na něj rozběhl „Bourák“ Čada, který měl snad větší radost, jak autor gólu.

Následují část zápasu se nenese úplně v pohodovém duchu. Po vyloučení Urbana a Marka jsme se  dostali do situace 5na3 a soupeř toho dokázal využít, snižuje na 1:4 – tohle ovšem ještě nic neznamená, hlavy zůstávají nahoře. Odpověď na sebe dlouho nenechala čekat, znovu se prosazuje Milo a zvyšuje na 1:5.

Na začátku závěrečné třetiny je vyloučen Martin Slavík za nesportovní chování, bohužel do dnes nikdo nechápe za co to vlastně bylo, soupeř tentokrát nedokázal využít. Chvíli na to si zahrajeme přesilovku my, žádná speciální formace nenastupuje a tak to zkoušíme, jak nejlépe umíme. Bohužel se ukazuje, že přesilovky zřejmě neumíme? – A tak až padesát vteřin po přesilovce se Jan Urban rozhodl odčinit svoje vyloučení a zvyšuje na rozdíl pěti branek. Minutu po něm už jen upravuje na konečných 1:6 Lukáš Svoboda. – Tohle bylo tóčo…

Lukáš SvobodaI když se tým nesešel v úplném počtu, předvedli jsme přesvědčivý a týmový výkon za což jsem spokojený. Doufám, že to odrazový můstek a do dalších zápasů si tento výkon přeneseme.

Martin Musil Podali jsme výborný výkon, podpořený zodpovědným bráněním. nenechali jsme se rozhodit ani oslabením pět na tři a došli jsme si pro tři důležité body.

JEDEN Z NEJHORŠÍCH VÝKONŮ V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

Do druhého zápasu jsme chtěli nastoupit v podobné nasazení, jako proti Black Dragons, ale to se nám jíž od začátku nedaří a v jedenácté vteřině dostáváme první gól. Soupeř nás k ničemu nepouští a když se náhodou k něčemu dostaneme, tak soupeřův gólman pohotově zareaguje. V čase 03:31 odcházejí na trestnou lavici hráči obou celků, oba za hrubost. V roli Pátečníku znovu „Bourák“ Čada, který si nenechal líbit soupeřovo držení a zbytečně se po něm ohnal, následná výměna názorů se ovšem nelíbila rozhodčím a tak oba poslali vychladnout.

Po trefě Lukáše Pěkného jsme dokázali vyrovnat a tak se začínalo znovu od nuly, nijak nás to ovšem nenabudilo a soupeřova odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a znovu zvyšuje na rozdíl jedné branky. Krom vyloučení na straně hostů se jíž nic nestalo a tak pomalu jdeme do druhé třetiny.

Náš špatný projev v přesilových hrách trvá i nadále a stvrzuje to obdržený gól v oslabení 1:3. Desítky vteřin poté se znovu soupeř trefuje a vede jíž o tři branky. Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon a vůbec nic se nám nedařilo. V patnácté minutě to vzal na svoje bedra Balcar, který snižuje na 2:4 – O chvíli později na naší straně došlo k výměně brankařů a do svatyně se postaví Pospíšil.

Pospíšil neměl vůbec šťastný začátek, první odražená střela skončila v jeho bráně a prohráváme jíž 2:6 – V čase 16:14 soupeř odchází na trestnou lavici, znovu jsme nedokázali využít početní výhodu a soupeř nás za to znovu potrestal a zvyšuje svůj náskok o čtyři branky. Soupeři se podařilo ještě během čtyř minut vstřelit dvě branky a tak do třetí třetiny půjdeme s nepříznivým stavem 2:8. – Takový vývoj utkání si nepředstavoval nikdo z nás.

Ve třetí třetině se naše výkonnost nijak nezlepšila, zmohli jsme se jenom snížit na 3:8 – Milan Ježek. Následně jsme nic více nepředvedli, krom vyloučení Lukáše Pěkného (2+10) a aby toho nebylo málo tak se na trestnou lavici posadil i Slavík za sekání. Trest Lukáše Pěkného není nikde zaznamenán, tohle nejspíše dvou zapisovatelkám ušlo, asi jako čas během zápasu. Z naší strany to byla naprostá katastrofa a razítko na tom celém udělal soupeř ke konci utkání 3:9 – Tady snad už není co říct…

Vilém PospíšilUtkání rozhodl první rychlý gól, soupeře nastartoval a nás bohužel srazil. Poslední dobou nás sráží rychlé a blbé góly a tohle byl jeden z nich, tohle bylo dle mého názoru klíčové.

Lukáš Spal (Do zápasu nezasáhl)Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon, nedokázali jsme si nahrát, vystřelit a ani ubránit soupeře. Nechceme se nijak vymlouvat, zápas jsme si prohráli sami, ale musím zmínit výkon rozhodčích, který nejspíše sledovali úplně jiný zápas. Tolik přehlédnutých situacích to snad není ani možné, všichni věříme že tento zápas „blbec“ je jíž za námi a v dalších zápasech předvedeme lepší výkon.

ZÁVĚREČNÁ SLOVA DAVIDA KOUBSKÉHO!

Nedělnímu kolu nechyběla dobrá nálada, přijeli jsme v hojném počtu a byli připraveni rvát se o body. První zápas nám vyšel krásně, týmová hra a klid na duši všech hráčů nám přinesl první 3 body. Do druhého zápasu jsme však vstoupili s trochu utlumeným přístupem, chybělo nabuzení, dostali jsme rychlý gól, a to je pro nás fatální, jelikož se bohužel těžko vzpamatováváme. Nepomohla nám ani střelecká smůla, smolné vlastní góly a ne úplně nejvšímavější rozhodčí. Nelze se však na nic vymlouvat, na plánu je malý vánoční odpočinek, a pak nanovo, s novým rokem makat a vydrápat se na vrchol tabulky!