TŘETÍ KOLO: NEÚSPĚŠNÉ DEBRY…

JDEME NA TO!

Třetí kolo klepe na dveře a my jsme se konečně dočkali, derby je tady! Bezpochyby ŠLÁGR Kola se konal v Kostelci nad Černými Lesy. Zápas lákal i kolemjdoucí, kteří nemají s florbalem nic společného a nechovají k němu žádný vztah. Důležité je, že dorazili i rodinný příslušníci, babičky, dědové, rodiče, možná někde byl i pes, bůh-ví.

V pořadí jíž třetí DERBY a v obou předchozích zápasech světelná tabule hlásila „číslo sedm“. Jednou na straně soupeře, jednou na té naši. Můžeme se pochválit, protože jsme o chlup „úspěšnější“ v celkovém součtu. (PÁT 10:8 PDY) – Všechno je ovšem minulost a my se musíme soustředit na dnešní zápasy!

PRVNÍ ZÁPAS: DERBY JE TADY!

Je to tady! – Vstupujeme do zápasu s Poděbrady a jak se říká DERBY nezná vítěze. Začátek utkání jednoznačně patřil soupeři, přes napadání a aktivní pohyb nás dokázali dostat pod tlak a my jim dovolili hrát jejich hru. Lepší vstup potvrzuje Pivoňka, který svým životním backhandem do šibenice posílá Poděbrady do vedení. Chvíli na to, přesněji jen devatenáct vteřin po chybě a nedůraznosti v obraně se soupeřovi povedlo skóre navýšit a utíká o dvoubrankové manko.

Takový úvod jsme si nikdo nepředstavoval, bohužel místo disciplíny a snahy o vyrovnání, odcházíme na trestnou lavici za nedovolené vrážení. První vyloučení v zápase jsme naštěstí ustáli a to díky skvělé práci našeho brankaře. Jeden by řekl, že vyloučení za stavu 0:2 bude dost velké varování, ale nám to zřejmě nestačilo a tak odcházíme ke konci první třetiny na trestnou lavici znovu.

Úporná třetina za námi, ovšem ani v té druhé to nevypadalo o moc lépe. Chyby v obraně, nemohoucnost v útoku a další vyloučení, tak můžeme popsat úvodní minuty další třetiny. V šestnácté minutě tedy odcházíme znovu na trestnou lavici, tentokrát už soupeř neponechal nic náhodě a přesilovou hru využívá, nedůraznost v před brankovém prostoru nás sráží na kolena a prohráváme jíž o tři branky.

Přišel taktický time-out Poděbrad, čehož využíváme i my ke zvýšení sebevědomí a strategickým pokynům. A nebudeme si lhát, pokyny se nám dařilo plnit chvíli. Opět jsme vyloučení a jenom díky zákrokům brankaře, soupeř neutekl na rozdíl čtyř branek.
Do třetí třetiny konečně vstupujeme aktivněji my. Avšak nemohoucnost v útoku přetrvává i nadále a nedokážeme překonat brankaře Snipers. Soupeř odchází na trestnou lavici, situaci jsme ovšem nedokázali využít a tak stav utkání zůstává stále nepříznivý. Prokletí jsme prolomili až v čase 32:29, kdy se trefil Lukáš Balcar, který upravil skóre na 1:3 a to bylo vše na co jsme se zmohli.

DRUHÝ ZÁPAS: HOŠI Z LYNX SE POKUSILI O DRAMA

Věděli jsme, že pokud budeme chtít získat tři body, budeme muset projevit větší odhodlání a snahu vyhnout se trestné lavici. Druhou část textu jsme nedodrželi hned v úvodu třetiny a tak odcházíme na dvě minuty za špatné střídání. Nepoložili jsme se, poté co to na sebe vzal jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu, dáváme gól i v početní nevýhodě.

Minuty ubíhají a soupeře držíme pod tlakem, což se nám vyplácí a po trefě Balcara odskakujeme na rozdíl dvou branek. V první třetině se toho jíž moc nestalo a tak odcházíme na střídačku doplnit tekutiny a psychicky se připravit na druhou půli.

Soupeř do druhé třetiny nastoupil aktivně, což se mu vyplácí. Suchánek vrací svůj tým do hry 1:2 – Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, po dělovce Mila znovu uskakujeme do dvoubrankového vedení a znovu na soupeře vyvíjíme tlak. Dvě minuty na to po krásné trefě Rozsnya zvyšujeme na 1:4.

Úkol poslední části byl jasný, výsledek udržet a neriskovat zbytečnou ztrátu bodů. Netrvalo dlouho a po trefě Svobody L. zvyšujeme na 1:5 – Ačkoliv se kratší chvíli nic nedělo můžeme přiznat že soupeř byl aktivnější a nás zasáhlo uspokojení z výsledku, čehož LYNX využívají a snižují na 2:5 – Znovu se nám podařilo odpovědět a i teď u toho byl Milo (2:6). Z naši strany to bylo vše, nyní začal úřadovat soupeř , který během tří minut vstřelil dva góly a upravil výsledek na 4:6 – Můžeme být rádi, že LYNX nebyli takto aktivní celý zápas, protože i v šesti lidech s námi dokázali držet krok a za to jim patři obrovský respekt.

VYJÁDŘENÍ TÝMU…

Kapitán Martin Musil:

Naše nedisciplinovanost ulehčila soupeři cestu ke třem bodům, ani v druhém zápase jsme se nedokázali poučit z chyb a nadále jsme zanedbávali obranu a chtěli jenom útočit, což nám máme zkomplikovalo skvěle rozehraný zápas. Taktéž se musím zmínit o nevyrovnaných výkonech rozhodčích. Jeden zápas nás vylučují za drobnější přestupky, přiznávám, že to fauly byly. Ale na druhou stranu, zákroky zdraví nebezpečně na naše kluky nebyly posuzovány jako dvouminutové a v některých případech ani jako faul. V druhém zápase jsem naopak cítil, že rozhodčí byly spíše na naší straně a ani jeden stav se mi nelíbí.

Nováček týmu David Koubský:

Nemyslím si, že bychom utkání odehráli nějak špatně. Určitě máme co napravovat a nepřesnosti dopilovat. Důležitým faktorem je vyměnit občasnou unáhlenost za rozvahu a zklidnit tak naší hru,. A to jak na hřišti, tak i mimo něj (úsměv).