DALŠÍ NEVYDAŘENÝ TURNAJ V NAŠEM PODÁNÍ – OSSIKO CUP 2018

CESTA DO OSTRAVY


Jakou můžeš mít cestu do Ostravy, ty vo*e?“ – „Neříká se náhodou do Havířova?

Po osmé hodině se postupně scházíme na domluvených místech, informujeme se s druhou půlkou, zda je vše v pořádku a pomalu odjíždíme z Kolína. Za Kolínem zastavujeme ještě na benzínce, abychom nakoupili potřebné občerstvení na dlouhou cestu. Poté co všichni mají nakoupeno a jsou vyčůraný už to frčí! Ač jsme nikde nezaznamenali dlouhé zdržení, tak už jen to čekání, než narazíme na dálnici, bylo nekonečné. Chvíli před dvanáctou přijíždíme k hale a máme i časovou rezervu, tohle se nám často nestává.

PŘÍJEZD & PŘÍPRAVY


Po příjezdu zasedáme na tribuny a sledujeme naše možné soupeře do vyřazovacích bojů, přičemž vyhlížíme i druhou skupinu, přeci jen s dvěma brankaři a třemi hráči do pole, bychom toho moc neuhráli. Hurá je to tady, po cca. deseti minutách přijíždí i skupina „elitního útoku“ a přidává se ke „skautovaní“ možných soupeřů.

Přesouváme se do šatny, prohodíme pár slov a pomalu se jdeme připravit na první zápas. Všichni víme, že to nebude procházka růžovým sadem, ale každý z nás chce podat stoprocentní výkon. Škoda jen, že jsme se rozlosování skupin se objevilo na turnajovém webu den před odjezdem, získali jsme skupinu s písmenem „D“ a krom jediného soupeře pro nás byli zbylí dva neznámým.

 

PRVNÍ DVĚ UTKÁNÍ SKUPINY


Jak už je naším zvykem do zápasu jsme vstoupili „ustrašený“ a začali bránit, ale netrvalo dlouho a náš „elitní útok“ začal jezdit! Nutno říct, že tým, který proti nám nastoupil, byl plný mladých kluků, kteří dřeli a snažili se, naštěstí jejich nasazení nebylo tak velké a našeho brankaře překonali jenom dvakrát. Ze zápasu odcházíme s vítězstvím 4:2.

Další soupeř, který proti nám nastoupil, nebyl nikterak neznámý, ještě aby jó, když nás minulý rok vyřadil ve čtvrtfinále. Letos jsme proti klukům z Flying Stars hráli vyrovnaný zápas, jednou se hrálo v našem pásmu, jednou zase u nich, čemuž odpovídal i výsledek 3:3.

DOHRÁNÍ SKUPINY & OSMIFINÁLE


Poslední zápas skupiny nebyl úplně přesvědčivý, ale uhráli jsme povinnou výhru a odnesli si tři body, velkou zásluhu na tom má kapitán týmu Musil. – Celý zápas nás brzdila pomalá hra a zbytečné chyby mužstva, kdybychom hráli proti soupeři s lepším zakončením určitě by výsledek vypadal jinak. Za výhru 4:2 můžeme být rádi! – V základní skupině končíme na prvním místě.

V osmifinále jsme chytli „staré-známe“ z Budějovic. Soupeř v základní skupině nezískal ani bod, možná i proto jsme byli v zápase jako favoriti. Za stavu 3:0 tomu i všechno nasvědčovalo – během chvíle přišel zkrat, chyby, nedůraz a nepřesnosti, soupeř snížil brankové manko na 3:2. No a pak to všechno padlo, jako domeček z karet, naše vedení 3:0 bylo minulosti, najednou světelná tabule hlásila 3:3 – na míček za soupeřovým brankařem, nebo naše tyčky už se nikdo ptát nebude. Soupeřovi se podařilo otočit hra a My ztratili naše nadějné vedení, takovéto chyby se nemůžou prostě stávat, nic více se k tomu asi říct nedá.


Co řekl k turnaji Lukáš Svoboda? – „Tradiční „Ossiko cup“ nás opět nepřekvapil. Jak po stránce organizátorské, tak po stránce herní. To, co se stává klasikou nás provádělo i tímto turnajem. Skvěle odehraná základní skupina, skvěle rozehrané osmifinále a hořký konec. Turnaj mi ukázal, že tým je fyzicky dobře připravený, má skvělou partu a bojovnost, které bohužel chybí trochu té psychické pohody při vypjatých zápasech. Na kluky jsem určitě pyšný, odehráli skvělý turnaj. Mile mě překvapil Jan Urban, který má momentálně skvělou formu a doufám, že mu vydrží i nadále. Turnaj házíme za hlavu a připravujeme se na start nové sezóny.

Co řekl po vyražení v osmifinále Vilém Pospíšil? – „Na turnaji jsem byl letos poprvé a velice se mi líbil, nečekal jsem, že organizace bude na takové úrovni. Základní skupina byla parádní, výsledkově jsme zvládli všechny zápasy. Do osmifinále jsme nastoupili proti IBK Budweis, tým který je mi velice známý, dostal jsem důvěru, ale bohužel jsem zápas vůbec nezvládl, udělal jsem školácké chyby, které nás poslaly domů. Nyní bude důležité se soustředit na ligovou sezónu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *